image

NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — MAJ

Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami w trzy niedziele maja (5, 12 i 26.05) o godz. 13.30.
 
Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
 
 
Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
– maj 2019:

 
5.05.2019 SZKLANE ELEMENTY
 
W ramach niedzielnego międzypokoleniowego spaceru udamy się w podróż zainspirowaną szklanymi dziełami w przestrzeni Wrocławia. Spotkanie z artystką Beatą Stankiewicz-Szczerbik odkryje przed nami tajniki tworzenia witrażu. Rozmowa połączona z ćwiczeniem manualnym przybliży nam tematykę dzieł, jak i proces ich tworzenia. Przyjrzymy się razem ozdobnym oknom i zainspirowani otaczającą przestrzenią stworzymy własny projekt witrażu.
Działanie manualne przeprowadzi Natalia Gołubowska.
 
Miejsce spotkania:
kościół św. Macieja, pl. Nankiera 17

 
 
12.05.2019 CODZIENNE CZYNNOŚCI
 
W ramach Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych spojrzymy na prozaiczne, codzienne czynności. Poddając je wnikliwej obserwacji, przyjrzymy się ich kontemplacyjnemu, rytualnemu charakterowi na przykładzie wybranych prac artystów. Do zadań manualnych punktem wyjścia stanie się dla nas praca artystki Julity Wójcik Obieranie ziemniaków. Ile piękna może kryć w sobie kartofel? Jakie możliwości artystyczne przed nami odkryje? Przyjrzymy się jego potencjałowi tworząc grafikę, rzeźbę, czy performanse.
Warsztaty poprowadzi Agata Iżykowska-Uszczyk.
 
 
26.05.2019 MAMA, SZTUKA I JA
 
Warsztaty Rodzinne, a na ich czele mama! Niedziela w muzeum śladami historii „Dnia Matki”. W ramach wyjątkowego święta obchodzonego 26 maja przyglądniemy się wspólnie wizerunkom matki w sztuce. Przywołamy również własne wspomnienia „mama, sztuka i ja”. Po krótkiej rozmowie, zaproszeni do manualnego działania, stworzymy upominki, obdarowując mamy małymi dziełami sztuki.
Warsztaty poprowadzi Anna Nowak.
 
 
Szczegółowe informacje o tematach kolejnych warsztatów podamy wkrótce.
 
 
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
 
 
Informujemy, że podczas warsztatów mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Współczesnego Wrocław, które mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć. Zdjęcia będą przechowywane w wewnętrznym archiwum dokumentującym działalność MWW, mogą również zostać wykorzystane w celach promocyjnych na stronie internetowej www.muzeumwspolczesne.pl oraz w social mediach (na stronach facebook.com/muzeumwspolczesne, instagram.com/muzeumwspolczesne i youtube.com/muzeumwspolczesne). Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wykonywanie zdjęć, prosimy poinformować o tym osobę prowadzącą warsztaty przed ich rozpoczęciem. Brak informacji przekazanej przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Muzeum Współczesne Wrocław ze zdjęć, o których mowa powyżej.
 
 
Patroni medialni:

 


 
Wsparcie działań edukacyjnych:

Skip to content