image

NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — MAJ

Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami lub opiekunami w dwie niedziele maja: 16.05 i 30.05 o godz. 13.30.

Niedzielne warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Serdecznie zapraszamy!

Kliknij, żeby przejść do formularza zgłoszeniowego.

 


 

Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
/ maj 2021:

 

16.05.2021 / ARTYSTYCZNE ZBIORY / godz. 13.30–15.00, online

Przyjrzymy się pracom Marleny Kudlickiej z serii Apostrof Katastrof i Imiesłów oraz dziełu Wandy Gołkowskiej pt. Kolekcja – Katalog i tym razem weźmiemy na warsztat takie zagadnienia jak zbiór czy system. Wspomniane dzieła wspólnie rozłożymy na części pierwsze, rozszyfrowując pomysły artystek. W części warsztatowej stworzymy własne, kolażowe kompozycje, które zaprojektujemy zgodnie z wcześniej wymyślonymi przez nas zasadami. Czy uda nam się przygotować je tak, by po złożeniu wszystkich projektów opracowany przez nas system wciąż działał?

Prowadzący:

Ignacy Oboz – artysta plastyk, historyk sztuki, edukator muzealny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie. Aktualnie doktorant Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Zakupy prac do kolekcji MWW dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Narodowe kolekcje sztuki współczesnej.
https://kopiamuzeum.wambox.pl/home/wambox/domains/wambox.pl/public_html/kopiamuzeum/wp-content/uploads/2018/08/MKiDN-PL.jpg

 


 

30.05.2021 / DZIEŁO NA SPACERZE / godz. 13.30–15.00

Czy dzieło sztuki może się zmieniać? Szukając odpowiedzi na to pytanie przyjrzymy się Układom otwartym Wandy Gołkowskiej. To prace, w których ruchome elementy mobilizują widza do działania. Pod tym kątem spojrzymy również na dzieła Marleny Kudlickiej – sprawdzając jak zmienią się nasze odczucia w zależności od naszego położenia wobec jej rzeźb. W części warsztatowej, zainspirowani, włączymy w nasze prace ruch i światło – tak, by autorskie dzieła mogły każdego dnia wyglądać inaczej. Sprawdzimy również jak nasze dzieła prezentują się w otwartej przestrzeni – na muzealnym podwórku.

Prowadząca:

Agata Iżykowska-Uszczyk – absolwentka kulturoznawstwa oraz antropologii literatury, teatru i filmu na Uniwersytecie Wrocławskim. Pedagog kulturalna związana z muzealnictwem od 2015 roku. Obecnie edukatorka Pawilonu Czterech Kopuł.

 


 

Kliknij, żeby przejść do formularza zgłoszeniowego.

Jeśli z powodu pandemii nie będzie możliwości przeprowadzenia warsztatu na miejscu, to zostanie zrealizowany w formie online.

Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku przed danym warsztatem, do godz. 16.00.

Prosimy o zapisywanie się na warsztat – w zajęciach może wziąć udział 10 osób (maksymalnie 5 rodzin).

Bardzo prosimy o informowanie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.

Informujemy, że podczas warsztatów mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Współczesnego Wrocław, które mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć. Zdjęcia będą przechowywane w wewnętrznym archiwum dokumentującym działalność MWW, mogą również zostać wykorzystane w celach promocyjnych na stronie internetowej www.muzeumwspolczesne.pl oraz w social mediach (na stronach facebook.com/muzeumwspolczesne, instagram.com/muzeumwspolczesne i youtube.com/muzeumwspolczesne). Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wykonywanie zdjęć, prosimy poinformować o tym osobę prowadzącą warsztaty przed ich rozpoczęciem. Brak informacji przekazanej przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Muzeum Współczesne Wrocław ze zdjęć, o których mowa powyżej.

 


 

Szczegółowe informacje o tematach kolejnych warsztatów podamy wkrótce.

Kontakt:
Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.
e-mail: edukacja@muzeumwspolczesne.pl
tel.: 71 356 42 53

Drodzy Goście,

Od Nowego Roku wprowadzamy zmiany w harmonogramie:
W piątki Muzeum będzie czynne w godzinach 14:00–20:00.
Środa stanie się nowym dniem bezpłatnego zwiedzania.
Czwartki będą dniem płatnym.

Skip to content