Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami w trzy niedziele marca (10, 17 i 31.03) o godz. 13.30.
Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
– marzec 2019:
10.03.2019 W UKRYCIU MASKI
W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie i Szczebrzeszyn z tego słynie. A z czego słynie Wrocław? Wraz z uczestnikami Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych przyjrzymy się pracy aktora. Będziemy pracować nad własną dykcją i poznamy tradycyjny japoński teatr NŌ. Inspiracją do działania manualnego będzie jedno z dzieł prezentowanych na wystawie Beaty Stankiewicz-Szczerbik Superpozycje. Tworząc własne maski, zastanowimy się, jakie postacie są w nich zaklęte i jakie dzięki temu mogłoby pojawić się brzmienia w murach Muzeum.
Warsztaty obejmują zwiedzanie wystawy.
Zajęcia poprowadzi Justyna Oleksy.
17.03.2019 SENNA NIEDZIELA
Niedzielne popołudnie nie musi być nudne! Ospała atmosfera zabierze nas w podróż po zakamarkach sennych marzeń i wspomnień. Co ukrywa w sobie noc? Jakie fantastyczne postacie napotykamy nocą na swojej drodze? Surrealistyczną wizję z wnętrza własnej wyobraźni zobrazujemy za pomocą elementów interaktywnej instalacji Obrazośnienie. W ramach warsztatów przekonamy się jakich artystów nie ograniczała codzienna rzeczywistość. Stworzymy bohatera z naszych snów, a następnie zastanowimy się, kogo spotka na swojej drodze.
Warsztaty obejmują działanie twórcze w Samoobsługowym Muzeum.
Zajęcia poprowadzi Natalia Gołubowska.
31.03.2019 OBRAZKOWE HISTORIE
W ramach Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych zapoznamy się z twórczością malarza i ilustratora Ignacego Czwartosa. Przyjrzymy się kolorom, liniom i historiom ukrytym zarówno w obrazach znajdujących się na wystawie Malarz polski, jak również w ilustracjach tworzonych przez artystę do książek i czasopism. Uczestnicy, losując tajemnicze plansze, uzupełnią kolorem puste miejsca. Zaciekawimy się również poszczególnymi elementami, które zaprowadzą nas do własnej interpretacji pracy. Czy przerodzi się ona w dłuższą historię?
Warsztaty obejmują zwiedzanie wystawy.
Zajęcia poprowadzi Natalia Gołubowska
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
Informujemy, że podczas warsztatów mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Współczesnego Wrocław, które mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć. Zdjęcia będą przechowywane w wewnętrznym archiwum dokumentującym działalność MWW, mogą również zostać wykorzystane w celach promocyjnych na stronie internetowej www.muzeumwspolczesne.pl oraz w social mediach (na stronach facebook.com/muzeumwspolczesne, instagram.com/muzeumwspolczesne i youtube.com/muzeumwspolczesne). Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wykonywanie zdjęć, prosimy poinformować o tym osobę prowadzącą warsztaty przed ich rozpoczęciem. Brak informacji przekazanej przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Muzeum Współczesne Wrocław ze zdjęć, o których mowa powyżej.
Patroni medialni:
Wsparcie działań edukacyjnych: