Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami w trzy niedziele marca (4, 11 i 18.03) o godz. 13.30.
Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
– marzec 2018:
4.03.2018 ZABAWA NA OKRĄGŁO
Ilu kółek doliczysz się w swoim pokoju? A ilu potrzeba do narysowania psa? Czy znajdziesz jakieś koło na wystawie Wrocław konkretny. Dzieła z Kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych? A może jest ich tam bardzo wiele? Na warsztatach wspólnie przyjrzymy się dziełom sztuki, w których wykorzystany został motyw koła, a następnie damy się porwać plastycznej zabawie, z której, ostrzegamy, mogą powstać prawdziwe arcydzieła!
Zajęcia poprowadzi Ewelina Pankowska.
11.03.2018 MONA LISA Z WĄSAMI CZY NIEBIESKIE SŁONECZNIKI?
Czy złodziej może przysłużyć się malarzowi? Co dzieje się z dziełem sztuki, kiedy zostaje skradzione? Jaki wpływ ma to na jego wartość? Podczas zajęć wspólnie wybierzemy się na wystawę Standby Painter duetu artystów – Amira Yatziva i Guya Slabbincka i poznamy intrygującą historię skradzionego obrazu. Następnie wcielimy się w rolę detektywów, podążających tropem zaginionych arcydzieł, a wszystko po to, by na koniec stać się współautorami najważniejszych obrazów w historii.
Zajęcia poprowadzi Ewelina Pankowska.
18.03.2018 ZAPOMNIANY KRAJOBRAZ
Jak wyglądało nasze miasto 100 lat temu? Czy ktoś jeszcze pamięta dawny krajobraz Wrocławia, którego nie zarejestrowało oko aparatu fotograficznego? Czy można opowiedzieć o czymś czego nigdy nie widzieliśmy?
Podczas niedzielnych warsztatów porozmawiamy o wystawie Huberta Humki. Artysta w swoich fotografiach przedstawia pozornie naturalny, zwyczajny pejzaż lub przestrzeń miejską skrywające swoje tajemnice, „pamiętające” wiele niezwykłych wydarzeń. Ich ślady może zupełnie przesłaniać piękna sceneria przyrody albo fragmenty architektury. W części warsztatowej zabawimy się w grę miejską wokół muzeum. Porównując współczesny pejzaż z dawnymi fotografiami Szczepina, spróbujemy odnaleźć miejsca zapomniane oraz wsłuchać się w legendy i historie dawnego Przedmieścia Mikołajskiego.
Zajęcia poprowadzi Anna Nowak.
Kalendarz Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych 2018 >>>
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
Patroni: