image

NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — SIERPIEŃ

Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Harmonogram działań:

04.08 BIO-ART

Tym razem przyjrzymy się sztuce, która powstaje z materiałów pochodzących wprost ze świata przyrody. Konary, liście, trawy, piasek i kamienie to tworzywa, po które chętnie sięgają współcześni artyści. My również wykorzystamy je do stworzenia ekologicznych dzieł sztuki.

11.08 Sztuka w wesołym miasteczku

Czy dzieło sztuki można stworzyć z maskotek, pluszaków i przytulanek, klocków i robotów? Okazuje się, że tak. Właśnie takim dziełom sztuki przyjrzymy się podczas warsztatu. Poszukamy ich na wystawie Grupy Luxus a potem sami wykonamy artystyczne instalacje z zabawek.

18.08 Artystyczne labirynty

Schron będący siedzibą Muzeum Współczesnego Wrocław został zbudowany na planie koła. To oznacza, że idąc prosto po pewnym czasie dojdziemy w to samo miejsce. Dzięki takiemu układowi, budynek przypomina labirynt. Podczas warsztatu przyjrzymy się innym dziełom sztuki nawiązującym do idei labiryntu a potem stworzymy własne artystyczne pułapki.

25.08 Oko artysty

Podczas warsztatu zastanowimy się nad tym jak widzimy otaczający nas świat. Przyjrzymy się dziełom sztuki, które mylą nasz wzrok wykorzystując rozmaite iluzje. Następnie sami zabawimy się w artystów-magików i wykorzystamy poznane sztuczki przy tworzeniu własnych prac w nurcie op-art.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:

edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patroni medialni:

Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Scenariusz ćwiczeń i opracowanie materiałów warsztatowych: Patrycja Mastej
Prowadzenie zajęć i opracowanie prelekcji: Maria Marszałek

Skip to content