image

NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — STYCZEŃ

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne zmieniają się w Niedzielne Warsztaty Rodzinne!

Od stycznia 2018 roku warsztaty dla rodzin będą odbywały się przez trzy wybrane niedziele w miesiącu. Oprócz warsztatów dotyczących aktualnych wystaw w MWW, będą realizowane zajęcia przybliżające uczestnikom dzieła z kolekcji gromadzonej przez Muzeum Współczesne Wrocław oraz sylwetki artystów, których prace są przełomowe i niezwykle ważne dla zbiorów.

Zajęcia będą odbywać się o stałej porze od godz. 13.30 do 15.00. Natomiast w okresie wakacyjnym (w miesiącach czerwcu, lipcu oraz sierpniu) Niedzielne Warsztaty Rodzinne będą organizowane przez dwie niedziele w miesiącu.

Na pierwsze zajęcia w nowym roku zapraszamy 14 stycznia 2018.

Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych – styczeń 2018:

14.01.2018 – zajęcia prowadzi Anna Nowak. Warsztaty dotyczyć będą cyklu rysunków Sekretne życie molekuł autorstwa Jarosława Grulkowskiego, którego wystawa „Kości, chmury, molekuły” eksponowana jest obecnie w muzeum.
CIEŃ ATOMU
Czy możemy zaobserwować w otaczającym nas świecie związki chemiczne, atomy lub cząsteczki? Oczywiście, że tak! Dzięki artyście Jarosławowi Grulkowskiemu mamy możliwość dotknąć niedotykalnego i wyobrazić sobie jak złapać nieuchwytne. Wybierając się na wystawę „Kości, chmury, molekuły”, zastanowimy się, jak ważną rolę w pracach Grulkowskiego odgrywa cień oraz porozmawiamy o tym, dlaczego sztuka wychodzi poza sferę umysłu i wprowadza nas w fascynujący świat fantazji. W części warsztatowej stworzymy własne cząsteczki i molekuły oraz spróbujemy wydobyć z nich cień.

21.01.2018 – zajęcia wokół kolekcji MWW prowadzi Ewelina Pankowska. Warsztaty dotyczyć będą działalności wydawniczej grupy LUXUS, skupimy się na historii Magazynu Luxus – artzina tworzonego przez artystów w latach 1982–1992 we Wrocławiu.
MICKEY I LOVE YOU
Słoik Nutelli bez dna? Teleporter? A może własne boisko? Co to takiego LUKSUS? Czy dla każdego oznacza to samo? A może by tak… zaprojektować o tym swój własny artystyczny magazyn? Na warsztatach porozmawiamy o twórczości wrocławskiej grupy Luxus, odwiedzimy wystawę „Wrocław konkretny”, na której odnajdziemy kilka prac artystów zaangażowanych w tworzenie „Magazynu Luxus” , a następnie stworzymy swoje własne niepowtarzalne ziny.

Zakupy dzieł do kolekcji MWW
dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

https://kopiamuzeum.wambox.pl/home/wambox/domains/wambox.pl/public_html/kopiamuzeum/wp-content/uploads/2018/08/MKiDN-PL.jpg

28.01.2018 – zajęcia prowadzi Anna Nowak. Warsztaty dotyczyć będą wystawy „Wrocław konkretny. Dzieła z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych”. Podczas zajęć zainspirujemy się niezwykłą pracą Kazimierza Głaza.
SENSYBILIZM POPRZEZ LITOGRAFIE
Podczas niedzielnych warsztatów wybierzemy się na wystawę „Wrocław konkretny”. Wgłębimy się w twórczość Kazimierza Głaza, a w szczególności w cykl Expanding series, na który składa się czterdzieści minimalistycznych litografii, przedstawiających dwa czarne, miarowo rozrastające się prostokąty ujęte w kolorowe ramy o różnym natężeniu i kombinacji barw. U podstaw twórczości artysty leży przekonanie o tym, że sztuka musi być oparta na elementach duchowych, a powinna być wyrażona za pomocą bardzo osobistego i współczesnego języka. Poznamy pojęcie sensybilizmu i spróbujemy przełożyć je na język dzieci. W części warsztatowej stworzymy własny cykl, inspirując się pracami i filozofią Kazimierza Głaza.

Kalendarz Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych 2018 >>>

 
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
 
 
Patroni:

Skip to content