image

NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — STYCZEŃ

Już od początku roku zapraszamy rodziców z dziećmi tradycyjnie w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości
i wyobraźni.

Temat nadchodzących zajęć:

5.01.2014 RADOŚĆ KOLEKCJONOWANIA

Pierwszy warsztat w nowym roku przeznaczymy na wizytę w Archiwum Jerzego Ludwińskiego – stałej wystawie MWW. W archiwum, które poświęcone zostało krytykowi sztuki działającemu na przełomie lat 60. i 70. we Wrocławiu, zgromadzono pokaźną kolekcję różnych przedmiotów i dokumentów związanych z jego dorobkiem oraz ówczesnym światem sztuki.

Podczas warsztatu porozmawiamy o naszych własnych kolekcjach. Zastanowimy się także dlaczego gromadzimy i porządkujemy różne rzeczy, które potem z przyjemnością oglądamy i pokazujemy innym. W części praktycznej warsztatu stworzymy, w specjalnie przygotowanych szufladkach, własne artystyczne archiwa i ułożymy do nich historie.

12.01.2014 CYRK JEST ŚMIESZNY?

Podczas tego warsztatu po raz ostatni odwiedzimy wystawę Evy Kotatkovej. Artystka w swoich pracach przedstawia ludzi, zwierzęta oraz hybrydalne niezwykłe istoty. Często są one poddawane swego rodzaju cyrkowej tresurze, dzięki której nabywają nowych umiejętności. W czasie zajęć przyjrzymy się cyrkom i cyrkowcom, a następnie zamienimy przestrzeń warsztatów w arenę dla akrobatów.

19.01.2014 SZTUKA TKANA – TKANKA SZTUKI

Dobrze wiemy, że dzieła sztuki to nie tylko obrazy i rzeźby. Podczas tego warsztatu przyjrzymy się bliżej artystycznym tkaninom. Okazją do tego będzie wystawa Yinki Shonibare, który inspiruje się fantastycznymi kolorami, niezwykłymi splotami i wyjątkową fakturą tkanin. W drugiej części zajęć stworzymy własne artystyczne patchworki.

26.01.2014 GLOBALNA AFRYKA

Yinka Shonibare to artysta, który w swoich pracach realizuje idee sztuki postkolonialnej. W czasie tego warsztatu zwiedzimy jego wystawę w MWW. Przyjrzymy się także innym przykładom współczesnej sztuki afrykańskiej, która czerpie z tradycji i wzbogaca ją o współczesne elementy. Rezultatem jest niezwykła mieszanka plemiennej i globalnej wioski. Podczas praktycznej części warsztatu sami stworzymy dzieła inspirowane kulturą Afryki.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
 
Patroni medialni:

Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Scenariusz ćwiczeń i opracowanie materiałów warsztatowych: Patrycja Mastej

Prowadzenie zajęć i opracowanie prelekcji: Maria Marszałek

Skip to content