Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami lub opiekunami w dwie niedziele stycznia: 23 i 30.01 o godz. 13.30.
Warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Serdecznie zapraszamy!
Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
/ styczeń 2021:
23.01.2022 / TOPNIEJĄCE LODOWCE / 13.30–15.00
Spotkanie poświęcimy pracy Kat Austen pt. The Matter of the Soul | Symphony. Film przedstawia topniejące lodowce Arktyki, a niezwykłym, zimowym krajobrazom towarzyszy oryginalna ścieżka dźwiękowa. W części warsztatowej, z muzyką z wideoartu w tle, stworzymy autorskie wyobrażenia tego, czym mogą być lodowce i jak może wyglądać ich topnienie. Niezwykłe rysunki wykonamy za pomocą farb i kostek lodu! Następnie nasze artystyczne doświadczenia skonfrontujemy z obrazami, które są równie ważnym elementem pracy artystki, co towarzyszące im dźwięki – wybierzemy się na wystawę Co po / Po co. Wspólnie porozmawiamy o tym, co dla nas może oznaczać to, że gdzieś bardzo daleko od nas – w rejonie Arktyki – drastycznie zmienia się krajobraz.
Szczególnie zachęcamy, aby do warsztatów ze swoimi pociechami dołączyli Babcie i Dziadkowie, którzy kilka dni wcześniej – 21 i 22 stycznia – będą obchodzili swoje święto.
Prowadzący:
Ignacy Oboz – artysta plastyk, historyk sztuki, edukator muzealny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie. Aktualnie doktorant Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
30.01.2022 / ŚWIETLISTE BUDOWLE / 13.30–15.00
Podczas warsztatu przyjrzymy się pracy Crystal Stranglers, którą znajdziemy na wystawie Kamy Sokolnickiej pt. Blask. Poznamy także projekt Roberto Burle Marxa, architekta krajobrazu, do którego w swojej pracy odnosi się artystka. W części praktycznej wykonamy autorskie konstrukcyjne obiekty, czy też architektoniczne aranżacje, używając surowców odbijających i/lub przepuszczających światło. W praktyce sprawdzimy jak zachowuje się światło, gdy „przechodzi” przez różne materiały. Do wykonania prac plastycznych użyjemy m.in. naturalnych kryształów i minerałów.
Prowadząca:
Agata Iżykowska-Uszczyk – absolwentka kulturoznawstwa oraz antropologii literatury, teatru i filmu na Uniwersytecie Wrocławskim. Pedagog kulturalna związana z muzealnictwem od 2015 roku. Obecnie edukatorka Pawilonu Czterech Kopuł.
Kliknij, żeby przejść do formularza zgłoszeniowego.
Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku przed danym warsztatem, do godz. 16.00.
Prosimy o zapisywanie się na warsztat – w zajęciach może wziąć udział 12 osób (max. 5 rodzin).
Bardzo prosimy o informowanie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.
Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców, którzy również uczestniczą w działaniach warsztatowych.
Przypominamy o zasadach obowiązujących w Muzeum z powodu pandemii, link do strony z zaleceniami.