Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami w trzy niedziele września (16, 23 i 30.09) o godz. 13.30.
Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
– wrzesień 2018:
16.09.2018 MUCHOMOR POD BLOKIEM
Wielki muchomor pod blokiem? Czy to mieszkanie olbrzymiego krasnala? Skąd się wziął i kto go postawił? Czerwono-biały grzyb niezwykłych rozmiarów rozbudza wyobraźnię, dziwi, śmieszy i zaskakuje zarazem. Podczas pierwszych po wakacjach Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych poznamy cykl fotografii Roberta Rumasa pt. Alokacja, który znajduje się w kolekcji dzieł sztuki naszego Muzeum. Spróbujemy też sami po(i)grać nieco z miejskim krajobrazem. Zobaczymy, jakich znaczeń nabierają zwykłe rzeczy w nieoczywistych miejscach i dziwne rzeczy w miejscach zwykłych. Jak wymieniają się sensami, jak ze sobą rozmawiają. Nawiązując do hasła tegorocznego TIFF Festival 2018 // WSPÓŁPPRACA – będziemy pracować wspólnie, tworząc własne „alokacje”. Wspólnie zwiedzimy także wystawę Praktyka okupacji dzieła w ramach TIFF Festival 2018.
Zajęcia poprowadzi Justyna Oleksy.
23.09.2018 SURVIVAL W SCHRONIE
Kim są „preppersi”? Skąd się wzięli w muzeum i do czego budynek schronu jest im potrzebny? „Jakoś to było, jakoś to jest, jakoś to będzie”, ale warto być przygotowanym na wszystko! Podczas Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych postaramy się wcielić w rolę survivalowców uprawiających sztukę przetrwania. Narysujemy mapy, wymyślimy swój tajny szyfr, nadamy własne nazwy pomieszczeniom muzeum. Może uda nam się dotrzeć do zapasów jedzenia ukrytych w bunkrze, które przygotowali dla nas artyści Kasper Lecnim i Irmina Rusicka? Przejdziemy też tajemniczym tunelem Marcina Dudka oraz sprawdzimy, czy ślimakowi udało się prześliznąć po żyletce. Warsztaty obejmują zwiedzanie fragmentów wystawy Szczurołap.
Zajęcia poprowadzi Justyna Oleksy.
30.09.2018 W JAKIM JĘZYKU MÓWI SZTUKA?
Podczas Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych przyjrzymy się pracy Kolekcja „Ziemia” Wandy Gołkowskiej, słynnej wrocławskiej artystki, której prace znajdują się między innymi w kolekcji MWW. Gołkowska, wraz z mężem Janem Chwałczykiem, współtworzyła w latach 70. międzynarodowy ruch mail-artu. Wzorując się na artystce, podczas warsztatów zastanowimy się, czym w ogóle jest kolekcja a następnie wykonamy niezwykłe obrazy z pojęć. Zastanowimy się jak współcześni artyści eksponują wyrazy oraz czy sztuka ma swój uniwersalny język. Warsztaty obejmują zwiedzanie wystawy Praktyka okupacji dzieła w ramach TIFF Festival 2018 // Współpraca.
Zajęcia poprowadzi Agata Iżykowska-Uszczyk.
Kalendarz Niedzielnych Warsztatów
Rodzinnych 2018 >>>
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
Patroni medialni: