image

NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE – WRZESIEŃ

Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami lub opiekunami wyjątkowo w jeden piątek 3.09 o godz. 17.00 i w dwie niedziele września: 12.09 i 19.09 o godz. 13.30.

Warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Serdecznie zapraszamy!

Kliknij, żeby przejść do formularza zgłoszeniowego.


Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
/ wrzesień 2021:

3.09.2021, uwaga: piątek! 10 Urodziny MWW, godz. 17.00–18.15 / ZAPROJEKTUJ GADŻET Z MWW!

miejsce: podwórko muzealne

Jak za pośrednictwem obrazu oddać niezwykły charakter budynku, w którym mieści się Muzeum? Jak przedstawić różnorodność wystaw, które znajdują się wewnątrz? Czy wiesz, że Muzeum jest już z nami 10 lat! Stwórz z tej okazji unikalny wzór z logo MWW i pokaż, że jesteś przyjacielem Muzeum. Odbijaj, rysuj, maluj, przyklejaj! Gotowe projekty zastosujemy na koszulkach, maseczkach czy balonach. Wspólnie stworzymy urodzinową identyfikację wizualną dla Muzeum!

Prowadzący:

Ignacy Oboz – artysta plastyk, historyk sztuki, edukator muzealny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie. Aktualnie doktorant Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi.


12.09.2021 / MUZEUM PRZYSZŁOŚCI / 13.30–15.00

Specjalna odsłona Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych w związku z obchodami 10. urodzin MWW.

Do czego będzie nam potrzebne muzeum za 100 lat? Ile dodatkowych pięter należy dobudować, aby pomieścić rozrastającą się kolekcję dzieł sztuki ? A może budynek przestanie być potrzebny i tak, jak przewidywał Jerzy Ludwiński, sztukę zastąpi telepatia? Podczas specjalnej odsłony Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych, zainspirowani 10 rocznicą powstania MWW, wspólnie opracujemy koncepcję i program dla Muzeum Współczesnego Wrocław z przyszłości.

W związku z trwającymi w tym czasie Wrocławskimi Dniami Seniora serdecznie zapraszamy Seniorów i Seniorki z rodzinami, wnuczkami i wnukami!

Prowadząca:

Agata Iżykowska-Uszczyk – absolwentka kulturoznawstwa oraz antropologii literatury, teatru i filmu na Uniwersytecie Wrocławskim. Pedagog kulturalna związana z muzealnictwem od 2015 roku. Obecnie edukatorka Pawilonu Czterech Kopuł.


19.09.2021 / NIEBIESKI I CZERWONY / 13.30–15.00

Podczas zajęć poznamy twórczość Zdzisława Jurkiewicza z perspektywy jego malarskich obrazów, zwłaszcza tych, które badają dwie barwy – niebieską i czerwoną. Podążając tropem artysty, będziemy sobie zadawać różne pytania. Jakie rzeczy, tematy można pokazać za pośrednictwem tylko tych dwóch barw? Co mogą oznaczać? Jakie emocje budzą w nas, kiedy znajdą się obok siebie? Ile jest odcieni czerwieni, a ile błękitu? Szukając odpowiedzi na te pytania, będziemy tworzyć serię wielu malarskich zdarzeń – krótkich, szybkich, czasem wielowarstwowych… Na koniec sprawdzimy, jaką historię zapisały dla nas nasze własne obrazy!

Prowadząca:

Grażyna Kryńska – ukończyła studia na kierunku pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna oraz pedagogika ogólna. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Aktualnie przewodniczka, edukatorka i kierowniczka zimowych i wakacyjnych półkolonii w Hydropolis: Centrum wiedzy o wodzie.


Kliknij, żeby przejść do formularza zgłoszeniowego.

Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku przed danym warsztatem, do godz. 16.00.

Prosimy o zapisywanie się na warsztat – w zajęciach 3.09 może wziąć udział max. 20 osób, w pozostałych, wewnątrz muzeum, może wziąć udział 12 osób (max. 5 rodzin).

Bardzo prosimy o informowanie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.

Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców, którzy również uczestniczą w działaniach warsztatowych.

Przypominamy o zasadach obowiązujących w Muzeum z powodu pandemii, link do strony z zaleceniami.

Informujemy, że podczas warsztatów mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Współczesnego Wrocław, które mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć. Zdjęcia będą przechowywane w wewnętrznym archiwum dokumentującym działalność MWW, mogą również zostać wykorzystane w celach promocyjnych na stronie internetowej www.muzeumwspolczesne.pl oraz w social mediach (na stronach facebook.com/muzeumwspolczesne, instagram.com/muzeumwspolczesne i youtube.com/muzeumwspolczesne). Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wykonywanie zdjęć, prosimy poinformować o tym osobę prowadzącą warsztaty przed ich rozpoczęciem. Brak informacji przekazanej przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Muzeum Współczesne Wrocław ze zdjęć, o których mowa powyżej.


Szczegółowe informacje o tematach kolejnych warsztatów podamy wkrótce.

Kontakt:
Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.
e-mail: edukacja@muzeumwspolczesne.pl
tel.: 71 356 42 53

Skip to content