image

ODBIÓR POGŁĘBIONY / CZERWIEC

Odbiór pogłębiony to rozgrzewka przed samodzielnym zwiedzaniem ekspozycji, zachęta do zadawania pytań i uważnego przyglądania się poszczególnym dziełom na wystawie. Pozwól sobie na powolny kontakt ze sztuką, swobodne dzielenie się własnymi obserwacjami i zaskakujące wnioski. Bez tłoku i pośpiechu, z przyjaciółmi lub nowo poznaną osobą.

W wybrane środy raz w miesiącu nasze mediatorki i mediatorzy, gotowi do dyskusji i odpowiedzi na pytania, będą czekać na Was przy wybranych przez siebie pracach. W trakcie spotkań uważnie przyglądniemy się wybranym dziełom, zbadamy jakie budzą w nas odczucia i emocje, by w przyszłości zwiedzać przestrzeń muzealną świadomie, odważnie i z otwartym umysłem.


Iga Chromińska opowie o pracy Kolekcja Ziemia Wandy Gołkowskiej prezentowanej w Archiwum Jerzego Ludwińskiego (poziom 0).

Postaramy się policzyć wszystkie napisy tworzące kolekcję Wandy Gołkowskiej.

Anna Krukowska opowie o pracy ASMR Machine Jacka Doroszenko prezentowanej na wystawie Ewy Doroszenko i Jacka Doroszenko Partytura nowych gestów (poziom 0).

Doświadczymy relaksującego efektu instalacji dźwiękowej.

Martyna Śmiłowska opowie o pracy Powiększenie linii prezentowanej na wystawie Jerzego Olka 1+0=10 (de)KONSTRUKCJA (non)SENSU (poziom 5).

Zastanowimy się na czym polega paradoks linii według Jerzego Olka?


Iga Chromińska – studentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Z MWW związana od niedawna. Interesuje się teorią literatury, szczególnie pojęciami związanymi z intertekstualnością oraz zależnościami pomiędzy literaturą (słowem) a innymi dziedzinami sztuki. Chętnie czyta poezję powojennej awangardy, a także poezję współczesną.

Anna Krukowska – specjalistka ds. edukacji i kultury MWW, absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim, (współ)organizuje wykłady, debaty, oprowadzania, koncerty oraz działania włączające publiczność. W swoich działaniach jest zorientowana na tworzenie relacji.

Martyna Śmiłowska – absolwentka studiów licencjackich na kierunku historia sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Interesuje się sztuką współczesną, szczególnie związanymi z nią zagadnieniami performatyki i haptycznego odbioru dzieł sztuki. Obecnie swoje zainteresowania rozwija na stażu w MWW i równolegle uczy się pracy ze społecznością lokalną, działając w Centrum na Przedmieściu (CAL na Przedmieściu Oławskim).

Skip to content