image

ODBIÓR POGŁĘBIONY / MAJ

Odbiór pogłębiony to rozgrzewka przed samodzielnym zwiedzaniem ekspozycji, zachęta do zadawania pytań i uważnego przyglądania się poszczególnym dziełom na wystawie. Pozwól sobie na powolny kontakt ze sztuką, swobodne dzielenie się własnymi obserwacjami i zaskakujące wnioski. Bez tłoku i pośpiechu, z przyjaciółmi lub nowo poznaną osobą.

W wybrane środy raz w miesiącu nasze mediatorki i mediatorzy, gotowi do dyskusji i odpowiedzi na pytania, będą czekać na Was przy wybranych przez siebie pracach. W trakcie spotkań uważnie przyglądniemy się wybranym dziełom, zbadamy jakie budzą w nas odczucia i emocje, by w przyszłości zwiedzać przestrzeń muzealną świadomie, odważnie i z otwartym umysłem.


Martyna Śmiłowska opowie o pracy Który Ariel lepszy? prezentowanej na wystawie Moniki Drożyńskiej Uwaga! Zły pies (poziom 0)

Spróbujemy odczytać niezwykłe historie wyłaniające się z wyhaftowanych słów, znaków i obrazków

Anna Krukowska opowie o pracy Reproduktor 400–440 Jana Chwałczyka prezentowanej w Archiwum Jerzego Ludwińskiego (poziom 0)

Przekonamy się w jaki sposób artysta osiągnął efekt rysunku cieniem.

Hanna Ciągło opowie o pracy Franciszki Themerson A person I know prezentowanej na Wystawie dla Ciebie (poziom 5)

Sprawdzimy jakie emocje obudzi w Tobie obraz A person I know?

Marta Mularczuk opowie o pracy W hołdzie trójkątowi prezentowanej na wystawie Jerzego Olka 1 + 0 = 10. (de)KONSTRUKCJA (non)SENSU (poziom 5)

Dowiemy się, czym trójkąt zasłużył sobie na szczególne traktowanie przez artystę?


Hanna Ciągło – studentka III roku kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, była stażystka w MWW. Interesuje się śpiewem, sztuką oraz organizacją wydarzeń kulturalnych.

Anna Krukowska – specjalistka ds. edukacji i kultury MWW, absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim, (współ)organizuje wykłady, debaty, oprowadzania, koncerty oraz działania włączające publiczność. W swoich działaniach jest zorientowana na tworzenie relacji.

Martyna Śmiłowska – absolwentka studiów licencjackich na kierunku historia sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Interesuje się sztuką współczesną, szczególnie związanymi z nią zagadnieniami performatyki i haptycznego odbioru dzieł sztuki. Obecnie swoje zainteresowania rozwija na stażu w MWW i równolegle uczy się pracy ze społecznością lokalną, działając w Centrum na Przedmieściu (CAL na Przedmieściu Oławskim).

Marta Mularczuk – absolwentka biotechnologii na Uniwersytecie Wrocławskim, studentka komunikacji wizerunkowej i antropologii literatury UWr, opiekunka ekspozycji w MWW. Entuzjastka designu i dyskursów w kulturze popularnej. Interesuje się naukami kognitywnymi, literaturą i sztuką współczesną.

Skip to content