image

ODCIEŃ ZWIERCIADŁA. OGRÓDEK ARTYSTYCZNY

Na warsztacie inspirowanym wystawą Jan Chwałczyk. Światło – Cień – Informacja odkryjemy, w jaki sposób artysta operował światłem, aby wykonać dzieła sztuki. Pod okiem projektanta nauczymy się techniki grawerowania szkła sposobem chemicznym. Wykorzystamy lustra, na których powierzchni wytrawimy geometryczne motywy przypominające prace Chwałczyka. Postaramy się imitować koło barwne poprzez kolorowe folie, dzięki którym wykonamy własne warianty „Reproduktora światła i koloru”.

Przy pomocy światła będziemy w stanie zaobserwować barwne refleksy na wytworzonych obiektach. W prosty i przystępny sposób wytłumaczymy właściwości światła, którymi interesował się artysta, tak, aby pobudzić wyobraźnię i zachęcić do eksplorowania nowych tematów i koncepcji.

Zapraszamy na wydarzenie w ramach Akademii Sztuk MWW, gdzie zabawa z barwnymi przedmiotami i światłocieniem przeniesie nas do świata sztuki i otworzy drogę do poznania własnego ukrytego artyzmu oraz wyzwoli w młodzieży chęć do nauki poprzez zabawę.

Prowadzenie:

dr Adam Włodarczyk – Absolwent Wydziału Ceramiki i Szkła Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, artysta tworzący projekty w technice witrażu klasycznego, technice Tiffany, fusingu i projektując naczynia dekoracyjne, prowadzi autorską pracownię witrażu w ODT Światowid we Wrocławiu, nauczyciel akademicki na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Projekt Akademia Sztuki MWW dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Skip to content