Jak ocieplić zimowe popołudnie?
Sięgając po czerwień!
Z okazji ferii zimowych zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6–12 lat na dwa warsztaty online. Wspólnie odkryjmy jaką moc ma czerwień, ile ma odcieni, sprawdzimy jak działa na nasze zmysły i do czego można ją wykorzystać. Warsztaty odbędą się na platformie do spotkań wideo.
10.01.2021 POSZUKIWANIA CZERWIENI #1 / start: godz. 13.30
Zainspirowani wystawą Czerwień. Ekspozycja na kolor będziemy szukać różnych funkcji tego koloru. Czy jedzenie może być narzędziem malarskim? Czy można wyczarować z niego niezwykły obraz czerwieni? Z jakimi smakami i zapachami wiąże się ten kolor? Ile czerwonych przedmiotów mamy w domu? Sprawdźmy, gdzie można znaleźć czerwień, wspólnie przygotowując dzieło efemeryczne – do zjedzenia!
Przed warsztatem przygotuj wybrane rzeczy z tej listy: jabłka, pomidory, papryki, granaty, dżemy truskawkowe i/lub malinowe, czerwone przyprawy, herbatę z dzikiej róży, talerze i kubki.
17.01.2021 POSZUKIWANIA CZERWIENI #2 / start: godz. 13.30
Tym razem czerwieni poszukamy w dziełach z muzealnej kolekcji. Szczególnie przyjrzymy się pracy Malarstwo na śniegu Józefa Hałasa. W czasie spotkania przygotujemy autorskie prace, które pozwolą nam zmienić wyobrażenie o naszym otoczeniu. Wprowadzając różne czerwone elementy do naszego pokoju, sprawdzimy jak zmieni się jego postrzeganie, czy też nastrój. Czy czerwona aranżacja zwróci uwagę naszych bliskich? A może jej nie zauważą? Czy mogłaby zaistnieć również w otwartej przestrzeni?
Przed warsztatem przygotuj: czerwone tasiemki i sznurki, tkaniny (mogą być czerwone ubrania, koce, ręczniki), klej, taśmę klejącą, nożyczki.
Prowadzący: Ignacy Oboz – artysta plastyk, historyk sztuki, edukator muzealny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie. Aktualnie doktorant Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
>>> Zapisy przez formularz zgłoszeniowy <<<
Liczba uczestników jest ograniczona.
Zgłoszenia na pierwszy warsztat przyjmujemy do 8.01 do godz. 16.00, zgłoszenia na drugi warsztat przyjmujemy do 15.01 do godz. 16.00.
Bardzo prosimy o informowanie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.
Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców, którzy również uczestniczą w działaniach warsztatowych.
Do wzięcia udziału w warsztacie potrzebny jest komputer, sprzęt powinien posiadać sprawną kamerę i mikrofon, potrzebne jest połączenie internetowe. Dzień przed każdym warsztatem otrzymają Państwo link do spotkania.
—————————————————————
Szczegółowe informacje o tematach kolejnych warsztatów podamy wkrótce.
Kontakt:
Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.
e-mail: edukacja@muzeumwspolczesne.pl
tel.: 71 356 42 53
Informujemy, że podczas warsztatów mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Współczesnego Wrocław, które mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć. Zdjęcia będą przechowywane w wewnętrznym archiwum dokumentującym działalność MWW, mogą również zostać wykorzystane w celach promocyjnych na stronie internetowej www.muzeumwspolczesne.pl oraz w social mediach (na stronach facebook.com/muzeumwspolczesne, instagram.com/muzeumwspolczesne i youtube.com/muzeumwspolczesne). Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wykonywanie zdjęć, prosimy poinformować o tym osobę prowadzącą warsztaty przed ich rozpoczęciem. Brak informacji przekazanej przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Muzeum Współczesne Wrocław ze zdjęć, o których mowa powyżej.
Patroni medialni: