image

ONLINE / NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — GRUDZIEŃ

Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami lub opiekunami w dwie niedziele grudnia: 6.12 i 13.12 o godz. 13.30.

Niedzielne warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Serdecznie zapraszamy!
 
 
Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
– grudzień 2020:

6.12.2020 BYŁO, JEST I BĘDZIE / wideowarsztat

Co to jest zabytek? Czy komuś jest potrzebny? Co ze współczesnych budynków może okazać się zabytkiem w przyszłości i dlaczego? Jakie nowe budynki, pomniki, rzeźby pojawią się we Wrocławiu za kilkadziesiąt lat? W czasie warsztatu poznamy wyjątkowe projekty artystów, którzy wzięli udział w Sympozjum Plastycznym Wrocław ‘70. Pracując z mapą Wrocławia, będziemy odkrywać kolejne ciekawe lokalizacje, by potem przygotować dla nich autorskie dzieła sztuki. Na koniec przyjrzymy się pracy Zaczyna się we Wrocławiu Zbigniewa Gostomskiego, realizując pomysł artysty w nowych okolicznościach – w ten sposób płynnie przejdziemy od tego co było, do tego co mogłoby się jeszcze wydarzyć.

>>> Wideowarsztat będzie dostępny pod tym linkiem od niedzieli 6.12 o godz. 13.30 <<<

Zanim obejrzysz wideo przygotuj: kredki, mazaki, tusz (lub farbę akrylową), klej, makulaturę, linijkę, nożyczki, wydruki różnych wrocławskich lokalizacji (link do pobrania pliku) oraz wydruk mapy Wrocławia (link do pobrania pliku)

Prowadzący: Ignacy Oboz – artysta plastyk, historyk sztuki, edukator muzealny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie. Aktualnie doktorant Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

***

Zajęcia są częścią cyklu działań edukacyjnych Wrocław 70/20/70 realizowanych w ramach Sympozjum Wrocław 70/20 – oddolnego programu obchodów 50. rocznicy Sympozjum Plastycznego Wrocław ’70.
https://kopiamuzeum.wambox.pl/home/wambox/domains/wambox.pl/public_html/kopiamuzeum/wp-content/uploads/2020/05/logo_www_sympozjum_70_20.jpg

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
https://kopiamuzeum.wambox.pl/home/wambox/domains/wambox.pl/public_html/kopiamuzeum/wp-content/uploads/2018/08/MKiDN-PL.jpg

—————————————————————

13.12.2020 START W PRZYSZŁOŚĆ / warsztat online na platformie ZOOM

Zuza Golińska zaprezentowała na wystawie Red Giant szereg niezwykłych obiektów – przyjrzymy się im podczas wirtualnego spaceru po ekspozycji. Artystka zachęca nas do zadawania sobie pytań o przyszłość naszej planety. Czy wiecie, jak wiele zależy od gwiazd, w tym również od tej najbardziej nam znanej – Słońca? Podczas warsztatu będziemy zastanawiać się, jak zmieni się Słońce i Ziemia na przestrzeni kolejnych lat oraz jaki wpływ na te zmiany będą miały działania człowieka. Stworzymy autorskie, kosmiczne instalacje. Do ich wykonania posłużą nam okrągłe przedmioty, które znajdziemy w domu – guziki, nakrętki, a nawet plastry cytryny… Już w niedzielę 13 grudnia startujemy w przyszłość!

>>> Zapisy przez formularz zgłoszeniowy <<<

Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 10.12 do godz. 16.00.

Bardzo prosimy o informowanie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.
Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców, którzy również uczestniczą w działaniach warsztatowych.

Do wzięcia udziału w warsztacie potrzebny jest komputer, sprzęt powinien posiadać sprawną kamerę i mikrofon, potrzebne jest połączenie internetowe. Dwa dni przed spotkaniem otrzymają Państwo link do spotkania.

Przed udziałem w warsztacie przygotuj: klej, kartki, nożyczki, sznurki, niepotrzebne przedmioty o okrągłej formie.

Prowadząca: Małgorzata Rzerzycha-Myśliwy.

—————————————————————

Szczegółowe informacje o tematach kolejnych warsztatów podamy wkrótce.

Kontakt:
Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.
e-mail: edukacja@muzeumwspolczesne.pl
tel.: 71 356 42 53

Informujemy, że podczas warsztatów mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Współczesnego Wrocław, które mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć. Zdjęcia będą przechowywane w wewnętrznym archiwum dokumentującym działalność MWW, mogą również zostać wykorzystane w celach promocyjnych na stronie internetowej www.muzeumwspolczesne.pl oraz w social mediach (na stronach facebook.com/muzeumwspolczesne, instagram.com/muzeumwspolczesne i youtube.com/muzeumwspolczesne). Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wykonywanie zdjęć, prosimy poinformować o tym osobę prowadzącą warsztaty przed ich rozpoczęciem. Brak informacji przekazanej przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Muzeum Współczesne Wrocław ze zdjęć, o których mowa powyżej.

Patroni medialni:

Skip to content