Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami lub opiekunami do udziału w wideowarsztacie online.
Niedzielne warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Praktyczne działanie w kontekście muzealnej wystawy pozwoli rozbudzić wrażliwość, uwolnić wodze wyobraźni, zacieśnić rodzinne więzy. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Serdecznie zapraszamy!
Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
– listopad 2020:
15.11.2020 NIEMOŻLIWE KRZESŁO / wideowarsztat
Czy widzieliście krzesło, które stoi na rogu ulic Rzeźniczej i Nowy Świat we Wrocławiu? Do czego służy ten dziwny obiekt? Czy zastanawialiście się kiedyś jak mogłoby wyglądać najbardziej absurdalne miasto na świecie? W czasie warsztatu dowiemy się kim był Tadeusz Kantor i czym jest architektura niemożliwa. Będziemy wyobrażać sobie różne zaskakujące niezwykłości, by na koniec spotkania domowe krzesło zamienić w królewski tron lub zwierza!
>>> Wideowarsztat jest dostępny pod tym linkiem <<<
Zanim obejrzysz wideo przygotuj: kredki, wydruki z różnymi ujęciami Krzesła Kantora (link do pobrania pliku), różne tkaniny i sznurki.
Prowadzący: Ignacy Oboz – artysta plastyk, historyk sztuki, edukator muzealny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie. Aktualnie doktorant Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
***
Zajęcia są częścią cyklu działań edukacyjnych Wrocław 70/20/70 realizowanych w ramach Sympozjum Wrocław 70/20 – oddolnego programu obchodów 50. rocznicy Sympozjum Plastycznego Wrocław ’70.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
—————————————————————
Szczegółowe informacje o tematach kolejnych warsztatów podamy wkrótce.
Kontakt:
Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.
e-mail: edukacja@muzeumwspolczesne.pl
tel.: 71 356 42 53
Patroni medialni: