image

ONLINE / NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — MARZEC

Zapraszamy do udziału w Niedzielnych Warsztatach Rodzinnych w trzy niedziele marca: 7.03, 14.03 i 28.03 (online).

Niedzielne warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Serdecznie zapraszamy!
 
 
Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
– marzec 2021:

7.03.2021 / KIM JESTEM – MAPA MOJEGO DOMU. NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE Z AGULĄ SWOBODĄ / godz. 13.30–16.00

Co sprawia, że przestrzeń naszego domu jest przestrzenią bezpieczną? Czy zastanawiamy się, co to znaczy mieszkać razem? Od miesięcy słyszymy komunikat „zostań w domu” – czy czujemy się w nim dobrze? Co to znaczy, że dom jest wspólny – na ile siebie znamy? Czy zwierzęta w naszych domach czują się bezpiecznie? Czy my sami, szczególnie podczas pandemii, przejmujemy czasem cechy zwierząt?

Podczas warsztatów zmapujemy i opiszemy członków rodziny oraz przestrzeń, w której każdy z nich się porusza i przebywa najczęściej – najważniejsze wyzwania i problemy. Tak powstanie tzw. MAPA DOMU – wielkoformatowe kolaże i rysunki portretujące rodzinę wraz z dodanymi pomysłami na jej metamorfozy. Powstałe mapy/kolaże będą wynikiem współpracy dzieci i rodziców.

Sztuka i sam proces twórczy zawsze były punktem łączącym pokolenia, dialogiem, który również tutaj posłuży wymianie myśli, marzeń i pomysłów. Warsztaty przygotowane zostały w kontekście wystawy Terytorium Netty Laufer i Toma Swobody, która na różne sposoby pokazuje przestrzenie zaprojektowane dla zwierząt przez człowieka oraz miejsca, w których same zwierzęta poruszają się bezpiecznie. Zapraszamy!

Wybierając się na warsztat, zabierzcie ze sobą zdjęcia przedstawiające członków rodziny – staną się one częścią kompozycji lub posłużą jako inspiracja dla autorskich rysunków.
 
 
>>> Zapisy przez formularz zgłoszeniowy <<<

Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do do 4.03 do godz. 16.00. Prosimy o zapisywanie się na warsztat – w zajęciach może wziąć udział 10 osób (maksymalnie 5 rodzin).
 
 
Prowadząca:
Agula Swoboda – artystka, zajmuje się malarstwem, kolażem oraz edukacją artystyczną. Absolwentka University of the West of England, Bower Ashton w Bristolu oraz w Byam Shaw School of Art Saint Martin College of Art and Design w Londynie. Stypendystka UWE w Bristolu oraz Saint Martin w Londynie, a także rocznej rezydencji Lancaster Foundation w Clitheroe. Kuratorka międzynarodowych rezydencji artystycznych „Incydenty/Incidents” realizowanych w Polsce, Czeskiej Republice, Norwegii oraz Wielkiej Brytanii. Współzałożycielka galerii Szara i Galerii 12 w Cieszynie oraz Szkoły Sztuki i Myślenia również w Cieszynie. Jej prace znajdują się w kolekcjach galeryjnych oraz prywatnych w Polsce i za granicą. https://www.instagram.com/agulaswoboda/
 
 


 
 
14.03.2021 / NATURA KLIMATU / godz. 13.30–15.00

Spotkanie w ramach cyklu POSTĘPOWNIK. PRZEWODNIK PO NATURZE I SZTUCE. Więcej informacji >>>

Czym jest ocieplenie klimatu? Czy świat może zamienić się w patelnię albo w wielki basen usiany wyspami lądu? Co robić, by nie szkodzić naszemu otoczeniu i ocalić to, czemu zagrażają gwałtowne zmiany? Wspólnie obejrzymy dzieło Bez tytułu z cyklu Tierra del Fuego Angeliki Markul i zastanowimy się jaki wpływ na nasze środowisko mają działania człowieka oraz jak możemy przeciwdziałać tym, które są szkodliwe. Czy wiesz, że każdy z nas, niezależnie od wieku może zrobić coś dobrego dla naszej planety? Nasze rozmowy zaowocują zaskakującymi, twórczymi przedsięwzięciami, które wyrażą nasze obawy, ale i okażą się świetnym punktem wyjścia do działania na rzecz środowiska już poza muzeum.
 
 
>>> Zapisy przez formularz zgłoszeniowy <<<

Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 11.03 do godz. 16.00.
 
 
Prowadzące:
Małgorzata Rzerzycha-Myśliwy – specjalista ds. edukacji i kultury MWW, edukatorka, producentka i koordynatorka wydarzeń kulturalnych. Ukończyła studia na kierunkach: historia sztuki, sztuka i wzornictwo ceramiki, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych ze specjalnością komunikacja wizualna.

Aneta Osuch – absolwentka nauk społecznych na UWr. Posiada uprawnienia pedagogiczne. Absolwentka II edycji Szkoły Trenerów Edukacji Globalnej oraz Laboratorium Aktywnej EkoEdukacji. Edukuje z zakresu odpowiedzialnej konsumpcji, zmian klimatu, edukacji globalnej i zrównoważonego rozwoju. Edukatorka EkoCentrum Wrocław, członkini Fundacji EkoRozwój.
 
 
Zakupy prac do kolekcji MWW dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Narodowe kolekcje sztuki współczesnej.
https://kopiamuzeum.wambox.pl/home/wambox/domains/wambox.pl/public_html/kopiamuzeum/wp-content/uploads/2018/08/MKiDN-PL.jpg
 
 


 
 
28.03.2021 / ARTBOX – NA RATUNEK ZIEMI! / online

Spotkanie w ramach cyklu POSTĘPOWNIK. PRZEWODNIK PO NATURZE I SZTUCE. Więcej informacji >>>

Zastanawialiście się jak stworzyć artystyczny komunikat zwracający uwagę na kryzys klimatyczny? Czy znacie akcje, które uświadamiają nam masową produkcję odpadów? Artyści biorący udział w Plenerze Ziemia Zgorzelecka w 1971 roku podjęli próbę wizualizacji tego zagadnienia. Czy da się bez słów mówić o problemach zagrażających Ziemi i ludzkości? W trakcie spotkania odniesiemy się do zgorzeleckich działań oraz stworzymy wspólnie ArtBox – na ratunek Ziemi
 
 
>>> Zapisy przez formularz zgłoszeniowy <<<

Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 25.03 do godz. 16.00.
 
 
Prowadzące:
Agata Iżykowska-Uszczyk – absolwentka kulturoznawstwa oraz antropologii literatury, teatru i filmu na Uniwersytecie Wrocławskim. Pedagog kulturalna związana z muzealnictwem od 2015 roku. Obecnie edukatorka Pawilonu Czterech Kopuł.

Liubov Shynder – koordynatorka projektów edukacyjnych i edukatorka Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego. Zrealizowała projekt „Szafy do wymiany różnościami na Wielkiej Wyspie”, w ramach którego w duchu zdobywającego popularność ruchu „less waste” mieszkańcy Wielkiej Wyspy dzielili się ubraniami, książkami, czy sprzętem.
 
 
Zakupy prac do kolekcji MWW dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Narodowe kolekcje sztuki współczesnej.
https://kopiamuzeum.wambox.pl/home/wambox/domains/wambox.pl/public_html/kopiamuzeum/wp-content/uploads/2018/08/MKiDN-PL.jpg
 
 


 
 
Bardzo prosimy o informowanie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.

Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców, którzy również uczestniczą w działaniach warsztatowych.
 
 


 
 
Szczegółowe informacje o tematach kolejnych warsztatów podamy wkrótce.

Kontakt:
Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.
e-mail: edukacja@muzeumwspolczesne.pl
tel.: 71 356 42 53

Informujemy, że podczas warsztatów mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Współczesnego Wrocław, które mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć. Zdjęcia będą przechowywane w wewnętrznym archiwum dokumentującym działalność MWW, mogą również zostać wykorzystane w celach promocyjnych na stronie internetowej www.muzeumwspolczesne.pl oraz w social mediach (na stronach facebook.com/muzeumwspolczesne, instagram.com/muzeumwspolczesne i youtube.com/muzeumwspolczesne). Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wykonywanie zdjęć, prosimy poinformować o tym osobę prowadzącą warsztaty przed ich rozpoczęciem. Brak informacji przekazanej przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Muzeum Współczesne Wrocław ze zdjęć, o których mowa powyżej.

Patroni medialni:

Drodzy Goście,

Od Nowego Roku wprowadzamy zmiany w harmonogramie:
W piątki Muzeum będzie czynne w godzinach 14:00–20:00.
Środa stanie się nowym dniem bezpłatnego zwiedzania.
Czwartki będą dniem płatnym.

Skip to content