Zachęcamy młodszych odbiorców oraz ich bliskich do odwiedzania Muzeum Współczesnego Wrocław online na stronach Facebook i YouTube.
W cyklu wideopostów „Zabawy ze sztuką” nasi edukatorzy muzealni przedstawiają ciekawe zagadnienia, nawiązujące do aktualnych wystaw. Dzielą się również pomysłami na interesujące działania twórcze, które każdy może przeprowadzić w domu, wykorzystując dostępne materiały. Zachęcamy do wspólnej zabawy małych i dużych!
Spis warsztatów (kliknij, żeby przejść dalej):
— Warsztaty do wystawy Łukasza Rusznicy Rzeka podziemna
— Warsztaty do wystawy Karoliny Szymanowskiej Fala
— Warsztaty do wystawy Poezja i performans
— Warsztaty do wystawy Prywatne mitologie. Urodziny Marty
— Warsztaty do wystawy Archiwum Jerzego Ludwińskiego
— Warsztaty do wystawy Stanisław Dróżdż. Poezja konkretna
——————————————————————
— Zabawy ze sztuką. Przywitanie.
——————————————————————
WARSZTATY DO WYSTAWY RZEKA PODZIEMNA ŁUKASZA RUSZNICY
— Jak uzyskać kolor pomarańczowy, zielony i fioletowy? Pierwszy z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Łukasza Rusznicy Rzeka podziemna. Prowadzenie: Ignacy Oboz.
——————————————————————
— Jakiego koloru jest światło używane w ciemni fotograficznej? Drugi z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Łukasza Rusznicy Rzeka podziemna. Prowadzenie: Ignacy Oboz.
——————————————————————
— Jak w interesujący sposób sfotografować martwą naturę? Trzeci z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Łukasza Rusznicy Rzeka podziemna. Prowadzenie: Ignacy Oboz.
——————————————————————
— Co możemy zrobić z gotowym zdjęciem? Jak łatwo zmienić jego kolory? Czwarty z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Łukasza Rusznicy Rzeka podziemna. Prowadzenie: Ignacy Oboz.
Wróć do spisu warsztatów
——————————————————————
WARSZTATY DO WYSTAWY FALA KAROLINY SZYMANOWSKIEJ
— Czy wszystkie buty nadają się do chodzenia? Pierwszy z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Karoliny Szymanowskiej Fala. Prowadzenie: Ignacy Oboz.
——————————————————————
— Jak przekształcić widok z okna? Drugi z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Karoliny Szymanowskiej Fala. Prowadzenie: Ignacy Oboz.
——————————————————————
— Co zrobić, by stworzyć wizualną zagadkę?Trzeci z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Karoliny Szymanowskiej Fala. Prowadzenie: Ignacy Oboz.
——————————————————————
— Jak wykonać rzeźbę z dostępnych w domu materiałów? Trzeci z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Karoliny Szymanowskiej Fala. Prowadzenie: Ignacy Oboz.
Wróć do spisu warsztatów
——————————————————————
WARSZTATY DO WYSTAWY POEZJA I PERFORMANS. PERSPEKTYWA WSCHODNIOEUROPEJSKA
— Co to znaczy performans? Jak stworzyć nietypową poezję? Pierwszy z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Poezja i performans. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.
Link do literek, które można wykorzystać w twórczym ćwiczeniu >>>
——————————————————————
— Co to jest komunikacja niewerbalna? W jaki sposób możemy tworzyć poezję z naszego ciała? Drugi z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Poezja i performans. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.
Chcesz zobaczyć pracę Pauliny Ołowskiej z bliska? Zapraszamy do odwiedzenia wystawy Poezja i performans. Perspektywa wschodnioeuropejska!
——————————————————————
— Czy dzieła sztuki współczesnej możemy spotkać na spacerze? Interwencja artystyczna – co to znaczy? W jaki sposób możemy tworzyć poezję z naszego ciała? Trzeci z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Poezja i performans. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.
Link do zdjęć, które można wykorzystać w twórczym ćwiczeniu >>>
——————————————————————
— Co to jest happening? Jak twórczo wykorzystać słowa i ich znaczenia? Czwarty z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Poezja i performans. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.
Wróć do spisu warsztatów
——————————————————————
WARSZTATY DO WYSTAWY PRYWATNE MITOLOGIE. URODZINY MARTY
— Czy rysunek może mieć awers i rewers?Pierwszy z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Prywatne mitologie. Urodziny Marty. Prowadzenie: Ignacy Oboz.
——————————————————————
— Co możemy zrobić ze starym zdjęciem? Jak opowiedzieć zapomnianą historię? Drugi z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Prywatne mitologie. Urodziny Marty. Prowadzenie: Ignacy Oboz.
——————————————————————
— Jak upraszczać kształty, by stworzyć obraz w kubistycznym stylu? Trzeci z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Prywatne mitologie. Urodziny Marty. Prowadzenie: Ignacy Oboz.
——————————————————————
— Z czego zrobić pomnik auto-destrukcyjny? Jak wykonać jego makietę? Czwarty z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Prywatne mitologie. Urodziny Marty. Prowadzenie: Ignacy Oboz.
Wróć do spisu warsztatów
——————————————————————
WARSZTATY INSPIROWANE ARCHIWUM JERZEGO LUDWIŃSKIEGO
— W jaki sposób można pomalować niebo? Jak zrobić wielokilometrowe dzieło sztuki? Pierwszy z cyklu sześciu warsztatów inspirowanych Archiwum Jerzego Ludwińskiego. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.
——————————————————————
— Co to znaczy „lać wodę”? Czy dzieło sztuki może być „przegadane”? Drugi z cyklu sześciu warsztatów inspirowanych Archiwum Jerzego Ludwińskiego. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.
——————————————————————
— Z jakich materiałów może powstać dzieło sztuki współczesnej? Co to są manilusy?Trzeci z cyklu sześciu warsztatów inspirowanych Archiwum Jerzego Ludwińskiego. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.
——————————————————————
— Jak będzie wyglądał świat w roku 3000? Stwórz własny projekt przyszłości! Czwarty z cyklu sześciu warsztatów inspirowanych Archiwum Jerzego Ludwińskiego. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.
——————————————————————
— Czy sztuka współczesna może być wybuchowa? Czy sztuka ma granice? Piąty z cyklu sześciu warsztatów inspirowanych Archiwum Jerzego Ludwińskiego. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.
Skorzystaj z karty pracy „Muzeum od podstaw” >>>
——————————————————————
— Jak stworzyć grę inspirowaną sztuką konceptualną? Zrealizuj własny „Pomysł na dzieło”! Szósty z cyklu sześciu warsztatów inspirowanych Archiwum Jerzego Ludwińskiego. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.
Skorzystaj z karty pracy „Katalog do zrobienia” >>>
——————————————————————
WARSZTATY INSPIROWANE WYSTAWĄ STANISŁAW DRÓŻDŻ. POEZJA KONKRETNA
— Czy słowo może być dziełem sztuki? Stwórz przestrzeń dla własnego pojęciokształtu! Pierwszy z dwóch warsztatów inspirowanych wystawą Stanisław Dróżdż. Poezja konkretna. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.
——————————————————————
— Jak śledzić wędrujące spojrzenie? Czy można odtworzyć tropy tego śledztwa? Ostatni z cyklu warsztatów inspirowanych wystawą Stanisław Dróżdż. Poezja konkretna. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.
——————————————————————
Nasi edukatorzy:
Agata Iżykowska-Uszczyk – absolwentka kulturoznawstwa oraz antropologii literatury, teatru i filmu na Uniwersytecie Wrocławskim. Pedagog kulturalna związana z muzealnictwem od 2015 roku. Członkini Stowarzyszenia Naukowego Collegium Invisibile. Obecnie edukatorka Pawilonu Czterech Kopuł.
Ignacy Oboz – artysta plastyk, historyk sztuki, edukator muzealny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie. Aktualnie doktorant Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
——————————————————————
Zakupy prac do kolekcji MWW dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.