OSOBISTA KOLEKCJA #1. INTEGRACYJNE WARSZTATY SENSUALNE

Słowa klucze: dorośli / zmysły / rytuały / ceremonie / Piotr Kurka / strój

W trakcie warsztatu przyjrzymy się instalacji Piotra Kurki pt. Ceremonie (Istoty) i poddamy dzieło analizie, wykorzystując różne możliwości poznawcze naszych zmysłów. Z doświadczenia artystycznego wykluczymy wzrok, by w ten sposób uczynić przeżycie estetyczne znacznie intensywniejszym. Praca przeniesie nas w poetycką narrację, opisującą potęgę wierzeń, rytuałów i ceremonii, będących często niedocenianą częścią kultury i sztuki wielu narodowości. W trakcie części warsztatowej, sprawdzimy jak ubiór może wpływać na wyobrażenie o nas samych, świadomość przestrzeni wokół czy poczucie wspólnoty.

Integracyjne warsztaty sensualne to cykl, który służy doświadczaniu sztuki współczesnej za pomocą dźwięku, dotyku oraz innych pozawzrokowych zmysłów.

W związku z wystawą stałą Prywatne mitologie. Urodziny Marty, prezentującą dzieła z międzynarodowej kolekcji sztuki współczesnej MWW, zaplanowaliśmy serię spotkań poświęconych materialnemu wymiarowi dzieł oraz warstwie dźwiękowej i przestrzennej samej wystawy. Poprzez pogłębiony odbiór wybranych prac, stworzymy osobistą zmysłową kolekcję.

Prowadzące: Anna Krukowska i Małgorzata Rzerzycha-Myśliwy

Na zajęcia zapraszamy szczególnie osoby z niepełnosprawnością wzroku.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy (do 16.03).

>>> Zapisy przez formularz zgłoszeniowy <<<

Kontakt: tel. 71 356 42 53

Zapewniamy asystę w dotarciu do budynku z najbliższego otoczenia.

Zbiórka przy kasie (poziom 0).

***

Wystawę Prywatne mitologie. Urodziny Marty dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zakupy prac dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Narodowe kolekcje sztuki współczesnej.

Warsztaty odbywają się w trzecie środy miesiąca o godz. 18.00

Na zajęcia zapraszamy szczególnie osoby z niepełnosprawnością wzroku

Liczba miejsc ograniczona

Obowiązują zapisy (16.03)