image

WAKACYJNE WARSZTATY DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

ZAPRASZAMY DZIECI W WIEKU 6–13 LAT
 
— Warsztaty odbywają się w dniach:
10, 17, 18, 24, 25, 31 lipca
oraz
1, 7, 8, 14, 15, 21 sierpnia
w godzinach 13.00–14.30.
— Warsztaty należy zamawiać z minimum trzydniowym wyprzedzeniem, wysyłając maila na adres: edukacja@muzeumwspolczesne.pl
— Maksymalna liczba uczestników to 15 osób. Większe grupy do indywidualnego rozpatrzenia.
— Zajęcia mogą być prowadzone dla dwóch grup równolegle.
— Prowadzący: Sylwia Owczarek, Małgorzata Rzerzycha-Myśliwy
— Opisy warsztatów i cennik poniżej.
 
 
SZKOLNE NIEUŻYTKI

Czy pisanie to rysowanie? Co można stworzyć z zapisanych i porysowanych kartek? Inspiracje zaczerpniemy, zwiedzając wystawę Borderline. Triennale Rysunku 2019. Szczególnie przyjrzymy się pracom Bartka Kiełbowicza. Wykorzystany przez niego motyw zeszytu będzie dla nas punktem wyjścia do działań rysunkowych. Szkolne notatki, popisane marginesy i okładki notatników, wszystko to, co było i jest zapisem różnych spostrzeżeń, skojarzeń i wyobrażeń użyjemy do stworzenia autorskich obiektów rysunkowych. Zachęcamy do przyniesienia na warsztat własnych zeszytów, zarówno tych ulubionych, jak i znienawidzonych.
 
 
CZYM RYSOWAĆ? PODRĘCZNIK RYSOWNIKA

Inspiracji do działań artystycznych dostarczą nam prace prezentowane na wystawie Borderline. Triennale Rysunku 2019. Wspólnie spróbujemy odgadnąć, jakimi narzędziami artyści wykonali swoje prace. Podczas warsztatu praktycznego zbadamy możliwości różnych przyrządów. Przygotujemy podręcznik początkującego rysownika, zastanowimy się jak powinna przebiegać nauka rysowania. Poznamy bliżej sylwetki artystów, których prace oglądaliśmy na wystawie. Do jakich wniosków zaprowadzą nas refleksje, które nasuną się nam podczas zwiedzania wystawy oraz w trakcie warsztatu? Zapraszamy do wspólnego odkrywania rysunkowych umiejętności!
 
 
CZY RYSUNEK MOŻE BYĆ TRÓJWYMIAROWY?

Inspiracji do działań artystycznych dostarczą nam prace prezentowane na wystawie Borderline. Triennale Rysunku 2019. Przyjrzymy się między innymi pracy Fabiena Lédé, by znaleźć własny sposób na zaprezentowanie osobistej wizji przyszłości. W tym celu stworzymy i zaaranżujemy przestrzeń. Jakie będzie nasze wyobrażenie? Pesymistyczne, a może wręcz przeciwnie? Gdzie znajdują się granice rysunku? Czy rysunek może być trójwymiarowy? Na te i inne pytania odpowiemy sobie podczas warsztatu.
 
 
RYSUNEK POD CHMURKĄ

Spojrzenie w niebo, na chmury często pozwala nam na uwolnienie swojej wyobraźni. Tym razem rysunkowe inspiracje zaczerpniemy nie tylko z widoku nieba, ale również z prac prezentowanych na wystawie Borderline. Triennale Rysunku 2019. Przyjrzymy się pracy Kornela Janczego. Połączenie rysunkowej kreski z obserwowanym w jego pracach widokiem z lotu ptaka zachęci nas do podjęcia działań artystycznych, a fotografie nieba będą punktem wyjścia do stworzenia wspólnego dzieła.
 
 
CENNIK

Szkolne nieużytki
300 zł / grupa 15 osób

Czym rysować? Podręcznik rysownika
225 zł / grupa 15 osób

Rysunek w przestrzeni
300 zł / grupa 15 osób

Rysunek pod chmurką
225 zł / grupa 15 osób

Skip to content