image

WARSZTATY HAFCIARSKO-RYSUNKOWE

Pejzaż wewnętrzny
22.08, godz. 17.00–20.00

Pejzaż zewnętrzny
29.08, godz. 17.00–20.00

Wstęp w cenie biletu muzealnego – 10 zł, do zakupienia w kasie.
 
 
Zapraszamy na dwa warsztaty oscylujące wokół tematu pejzażu, zarówno tego realnego, jak i tego wyobrażonego. Pejzaż jako metafora, relacja między tym, co wewnętrzne a zewnętrzne.

Punktem wyjścia do wykonania pracy plastycznej będą hafty i rysunki znajdujące się na wystawie Borderline oraz twórczość zarówno dawnych, jak i współczesnych artystów, którzy za temat swojej twórczości obrali sobie pejzaż (np. miejski, fantastyczny, sentymentalny).

Opozycja między tym co wewnętrzne, a zewnętrzne. Napięcie, jakie rodzi się po przekroczeniu pewnych barier, związanych z przestrzenią, bliskością, bądź oddaleniem fizycznym lub psychicznym, będą punktem wyjścia do poszukiwań twórczych w trakcie warsztatu.

Zajęcia składają się z części wykładowej i warsztatowej.

W części praktycznej będzie można nauczyć się podstaw haftu. Haft jest niezwykłą techniką pozwalającą na tworzenie „miękkich rysunków“. Jego siła leży w niejednoznacznej naturze. Cienka granica między sztuką a rzemiosłem, możliwość oglądania go z dwóch stron, energia oraz czas jaki trzeba włożyć, by go wykonać, sprawiają że technika ta ma niezwykłą siłę oddziaływania.

Prowadzenie: Olga Budzan.
 
 
Zapisy przez formularz zgłoszeniowy >>>
Uwaga, jest jeszcze 6 wolnych miejsc na warsztaty 29 sierpnia.
 
 
Olga Budzan – ur. 1984 w Szczecinie. Ukończyła etnologię i antropologię kulturową na Uniwersytecie Wrocławskim. W Amsterdamie ukończyła projektowanie tkanin na Gerrit Rietveld Academie. Członkini Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego. Na co dzień pracuje w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu. Od święta prowadzi warsztaty we Strefie Kultury Wrocław. Ilustruje. Współpracuje m.in. z Wydawnictwem Krytyki Politycznej, Korporacją Ha!art oraz wydawnictwem Format. Rysuje to, czego nie ma, a chciałoby się żeby było.
 
 
Kontakt:
e-mail: edukacja@muzeumwspolczesne.pl
tel.: 71 356 42 53

Warsztaty przeznaczone są 
zarówno dla początkujących,
jak i profesjonalnych
hafciarek i hafciarzy.

Na warsztaty 
szczególnie zapraszamy
młodzież i osoby dorosłe. 

Mile widziane 
są również dzieci, 
będące pod opieką 
osób dorosłych.

NABÓR NA WOLNE STANOWISKA

Ogłaszamy nabór na wolne stanowiska w Muzeum Współczesnym Wrocław. Zachęcamy do zapoznania się z ofertami i składania CV. Szczegóły poniżej

Skip to content