UWAGA nie ma już wolnych miejsc na warsztaty
…jej możliwości właśnie się otwierają…
/fragment wypowiedzi Tony’ego Cragga dotyczący rzeźby/
Warsztaty są zaproszeniem do wyrażenia emocji poprzez osobliwy materiał, jakim jest glina. Niekiedy leniwa, podatna na działanie czynników zewnętrznych, dająca się dowolnie formować, innym razem kapryśna, stawiająca opór, dyktująca zasady. Jeśli nabierzemy nieco pokory wobec tego tworzywa, jeśli uszanujemy jego specyfikę, otworzy się przed nami szerokie spektrum możliwości. Bo praca z gliną to współ-praca.
Zadanie polega na ulepieniu prostego modułu, a następnie jego powieleniu. Poszczególne elementy należy poddać dowolnym przekształceniom, deformacjom. Kluczem mogą być tu emocje, pory roku, zapachy, żywioły, efemeryczne zjawiska – zinterpretowane i przeniesione do świata brył, struktur oraz kolorów.
Formowanie gliny, jako pierwotna forma ekspresji, zachęca do przyjrzenia się sobie od wewnątrz. Sobie i dla siebie. Nie potrzebujesz do tego żadnych specjalistycznych narzędzi. Narzędziem stanie się Twoja wyobraźnia i ciało. Przestrzeń warsztatowa będzie Ci sprzyjać, gdyż brak w niej zasięgu.
Karina Marusińska (ur. 1983) jest artystką interdyscyplinarną, dydaktykiem, animatorką społeczno-kulturalną. Pracuje na wrocławskiej ASP na Wydziale Ceramiki i Szkła. Członkini kolektywu Food Think Tank, grupy performerskiej Łuhuu! i nieistniejącej już grupy projektowej Wzorowo.
Kurator projektów społecznych Bartek Lis
Wydarzenie towarzyszące wystawie Tony’ego Cragga „Rzeźba”
Liczba miejsc ograniczona
Obowiązują zapisy (do 24.3): b.lis@muzeumwspolczesne.pl