NA OSTRO. OGRÓDEK ARTYSTYCZNY

NA OSTRO. OGRÓDEK ARTYSTYCZNY

04.03.2024
9:00

Warsztat dla grupy zorganizowanej – zapisy zamknięte. Oferta edukacyjna dla grup: kliknij tutaj.

Piotr C. Kowalski to artysta, który wędzi swoje dzieła, brudzi je, porzuca, moczy w wodzie, chlapie, a część z nich nosi na sobie jako ubrania.

W początkowej fazie swojej działalności artysta pokrywał płótna grubymi warstwami farby. Nakładał ją impastowo lub wyciskał bezpośrednio z tub, kreując abstrakcyjne formy. Farbę nanosił na powierzchnie malarskie lub przedmioty codziennego użytku w sposób uporządkowany, rytmiczny, wypełniając każdy wolny centymetr kwadratowy. Z czasem uznał, że obrazy mogą malować się same, bez użycia pędzli. Jedyne tradycyjne medium jakie zachował to płótna, które konsekwentnie wykorzystuje jako matrycę. Idąc jego tropem podczas warsztatów będziemy rysować „na ostro”, oraz stworzymy abstrakcyjne kompozycje malarskie za pomocą utensyliów czyszczących.

Prowadzenie:
Iryna Kliui – pochodzi z Chersonia w Ukrainie, obecnie studentka studiów magisterskich na kierunku Sztuka Mediów na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Uczestniczyła w kursie wideo Marka Lee w Międzynarodowej Letniej Akademii Sztuk Pięknych w Dreźnie. Jej ulubionym medium jest fotografia, animacja oraz sztuka wideo.

Ogłoszenie o wynajmie przestrzeni gastronomicznej

Muzeum Współczesne Wrocław z siedzibą przy pl. Strzegomskim 2a zaprasza do składania ofert na najem powierzchni użytkowej zlokalizowanej na dachu budynku. Szczegóły w ogłoszeniu poniżej.

Skip to content